Vides aktualitātes

Vides sakopšanas fotokonkurss “Pamani – sakop – iemūžini”

Pievienots: 16.09.2020

Pasaules talkas (19.09.2020.) nedēļas nogalē “Zaļā josta” aicina Latvijas iedzīvotājus apvienot spēkus kopīgā vides attīrīšanā no dabā izmestiem izsmēķiem. Cigarešu izsmēķi ir pasaulē izplatītākā dabā sastopamā atkritumu vienība. Arī Latvijas daba smagi cieš no patvaļīgi nomestu izsmēķu radītā piesārņojuma – tie sastopami gan pilsētās, gan ceļmalās, gan masu pulcēšanās vietās, gan piekrastes smiltīs. Izsmēķu radītais piesārņojums skāris jau 98% Latvijas pludmales piekrastes teritorijas. Nonācis dabā, izsmēķis nepazūd un bioloģiski nedegradējas – tā sadalīšanas dabā var ilgt pat 15 gadus.

Šogad 19.09.2020. visa pasaule apvienojas, lai Pasaules talkā padarītu vidi tīrāku. Mēs aicinām sākt ar mazām, bet ārkārtīgi nozīmīgām lietām – cigarešu izsmēķiem. Jo, lai arī tie vidē ātri pazūd no acīm, ierušinās smiltīs vai nogrimst ūdenī, dabā tie nepazūd daudzus gadus.

 

Tāpēc šonedēļ aicinām doties ar ģimeni, draugiem un radiem pie dabas, baudīt pēdējās siltās dienas, vienlaikus izdarot labu darbu videi. Apmeklējot savu iecienīto atpūtas vietu pie dabas, salasi pa ceļam redzētos izsmēķus. Salasītos izsmēķus nofotografē un kopā ar aizpildītu pieteikuma formu, kurā pastāsti vairāk par izvēlēto sakopšanas vietu un talkas norises gaitu, līdz nedēļas beigām atsūti mums uz e-pastu konkurss@zalajosta.lv.

 

Plašāka informācija par fotokonkursu  pielikumā pievienotā preses ziņā un plakātā.

Lūgums atspoguļot pievienoto informāciju Jūsu medijā, aicinot iedzīvotājus iepazīties ar informāciju un pieteikties fotokonkursam.

 

Initiates file downloadNolikums konkursam;

Initiates file downloadSīkāka informācija par konkursu.

 

Ar cieņu,

SIA „Zaļā josta” kolektīvs

www.zalajosta.lv