Sabiedrības līdzdalība

Labie darbi Brocēnu novadam

Pievienots: 08.05.2019

Biedrība „Mantinieki” 2018. – 2019.gadā realizēja projektu „Labie darbi Brocēnu novadam”, kura rezultātā ir radīta dokumentālā filma par Brocēnu novadā aktīvajām sabiedriskajām organizācijām un viņu paveiktajiem labajiem darbiem ar Brocēnu novada pašvaldības atbalstu 2015., 2016. un 2017.gadā. Brocēnu novada pašvaldība kopš 2015.gada līdzfinansē dažādus projektus, kurus īsteno sabiedriskās organizācijas. 2015.gadā tika atbalstīti 30 projekti, 2016.gadā – 22 projekti, 2017.gadā – 30 projekti. Atbalstīto projektu skaits ir pietiekami liels, lai varētu teikt, ka NVO dod nozīmīgu devumu novada pasākumiem un attīstībai. Tomēr plašākai sabiedrībai lielākā daļa šo labo darbu paliek nepamanīti, jo parasti galvenais jau nav slavināt paveikto, bet kārtīgi izdarīt visu, kas plānots un solīts. Biedrību pārstāvji ir darītāji, un tas ir apbrīnojami, cik daudz un lielas lietas var paveikt ar nemaz tik daudz finanšu līdzekļiem. Un parasti tas ir cilvēku brīvprātīgais darbs, pateicoties kam ir šie sasniegumi.

Ar šo projektu vēlējāmies apkopot sabiedrisko organizāciju paveiktos darbus Brocēnu novadā, par to izveidojot dokumentālo filmu, kas ir gan kā cilvēku darba novērtējums sabiedrības labā, gan šīs sabiedrības izglītošana par NVO darbu, gan Brocēnu novada tēla popularizēšana. Šajos trīs gados Brocēnu novadā projektus īstenoja 37 biedrības, iedzīvotāju grupas un draudzes.
Brocēnos: 
Evija Bogdanova, “EB Fitness”,”Ciecere”, “Mantinieki”, “Saldus saulesstīga” ,Ripo auto Brocēnos (Zigmunds Zaļenko), “Ģimeņu biedrība “Ligzda””, “Latvijas Mazpulki”, “Kamols”, ”Paritāte” “MX Kuba”, “Nacionālā motosporta asociācija”, “Brocēnu vidusskolas skolēnu parlaments”, “Vīru koris Brocēni”, Brocēnu baptistu draudze, “Kursas vārti”, “Sporta atbalstam”, “AKVA VITAMĪNS”, “Laiksne”, “Brocēnu hokeja klubs”, “CF Garage”, “Saldus un Brocēni RažoJums”, “Saldus rajona attīstības biedrība”, “Biedrība Motoklubs “Motokurzeme””, “Puķuzirnis Z”
Gaiķu pagastā:
“Gaiķu varavīksne”, “Pārmaiņu vējš” – Ilze Konstante, ”Imulas senleja”, Gaiķu evanģēliski luteriskā draudze, “Brocēnu kultūrvēsturiskais un muzikālais mantojums”
Remtes pagastā:
Remtes evanģēliski luteriskā draudze, “Cilvēkiem un dabai”,  “Ideju kalve” 
Cieceres pagastā (Emburgā):
“CSK Kurzemnieks”
Blīdenes pagastā: 
“Mēs – Blīdenei” (Osvalds Kaļinka), Blīdenes evanģēliski luteriskā draudze, “Laikavots”.

Paldies projektu īstenotāju pārstāvjiem, kuri piekrita pastāstīt par saviem labajiem darbiem! Paldies SIA “Cannelle Bakery” par cienastu filmas pirmizrādē!

Filma ir apskatāma internetā – www.youtube.com, www.brocenisaldus.lv , kā arī iespējams saņemt diskā, ja vajadzīgs.

Biedrības “Mantinieki” projektu “Labie darbi Brocēnu novadam” finansiāli atbalstīja Brocēnu novada pašvaldība”.

 

Informāciju sagatavoja projekta vadītāja Inta Švaža