Pasākums

“Cita Muzeju nakts” Brocēnu dzelzceļa stacijā

Pievienots: 18.05.2019

Šī gada 18. maijā Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs aicina apmeklētājus uz pasākumu “Cita Muzeju nakts” Brocēnu dzelzceļa stacijā. Iespēja uzzināt par dzelzceļa līnijas Glūda–Liepāja un Brocēnu cementa rūpnīcas dzelzceļu vēsturi, ciemoties pie stacijas dežuranta, kā arī bērnus piedalīties radošajā darbnīcā un izveidot savu stacijas dežuranta cepuri.

Dzelzceļa līnija Glūda–Liepāja ir garākā dzelzceļa līnija, ko uzbūvējusi Latvijas valsts pēc neatkarības iegūšanas. Savukārt kaļķakmens iegūšana „C.Ch.Schmidt” Rīgas cementa rūpnīcas vajadzībām Brocēnos sākta 1927. gadā līdz ar kustības atklāšanu pa Liepājas–Glūdas dzelzceļu. Tad pat te izbūvēts ap 5 km garš 750 mm šaursliežu dzelzceļš. Vakara programma norisināsies Brocēnu dzelzceļa stacijas ēkā, kas celta 1937. gadā, un muzeja darbinieku un stacijas personāla vadībā iespēja iepazīt Brocēnu stacijas vēsturi stāstos un fotogrāfijās.


Pasākumu programma Brocēnu dzelzceļa stacijā

18. maijā plkst. 19.00-23.00

- Dzelzceļa līnijas Glūda–Liepāja vēsture fotogrāfijās

- Plkst. 20.00 industriālā mantojuma eksperta Toma Altberga stāstījums par Brocēnu cementa rūpnīcas dzelzceļiem

- Ciemošanās pie stacijas dežuranta

- Aktivitātes bērniem: dzelzceļa stacijas dežuranta cepuru darbnīca

Aicinām apmeklētājus arī doties arī SCHWENK Latvija organizēto pasākumu “Cementa ražošanas varoņiem pa pēdām” Brocēnu cementa rūpnīcas teritorijā, kur no plkst. 19.00 līdz 1.00 būs iespēja apskatīt jaunizveidoto cementa ražošanas vēstures ekspozīciju, baudīt mūziku un kino, piedalīties auto-foto orientēšanās uzdevumā, kā arī apskatīt īstu cementvedēju (sīkāk: www.facebook.com/SCHWENKLV/).

Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs jau otro gadu svin Citu Muzeju nakti - dodas ārpus muzeja Rīgas un Jelgavas ekspozīcijām uz īpašām dzelzceļa stacijām, lai parādītu apmeklētājiem dzelzceļa vēstures un tagadnes līdzās pastāvēšanu un izceltu katras stacijas unikālo dzīvi. Citas Muzeju nakts aktivitātes plānotas no plkst. 19 līdz 23 Brocēnu, Ķeguma un Olaines dzelzceļa stacijās. Ar sīkāku pasākumu programmu katrā no norises vietām var iepazīties Dzelzceļa muzeja mājaslapā www.railwaymuseum.lv un Facebook pasākumu lapās. Ieeja bez maksas.

Atzīmējot Starptautisko Muzeju dienu, 18. maijā plkst. 10.00-17.00 apmeklētājiem bez maksas būs pieejamas Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja Rīgas un Jelgavas ekspozīcijas.

Pasākuma laikā tiks fotografēts un/vai filmēts. Fotogrāfijas/video tiks izmantotas publicitātei un publiskotas muzeja sociālajos tīklos.

#dzelzceļamuzejs #citamuzejunakts

Papildu informācija:

Nora Vrubļevska 

Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs 

Tālr.: 20032331, e-pasts: Nora.Vrublevska@ldz.lv 

Foto: Autors un gads nav zināms. Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja krājums.