Kultūra

Februāra pasākumi Brocēnos

Pievienots: 02.03.2016

Februāra mēnesī Brocēnu novada kultūras un izglītības centrā varēja mākslu baudīt gan lieli , gan mazi. 

Muzikālā apvienība “Promināde”piedāvāja koncertprogrammu “Dāvana”, klausītājiem bija  iespēja baudīt  Jāņa Lūsēna dziesmas divu skanīgu un šarmantu balsu īpašnieku  – Anmary un Uģa Rozes izpildījumā. Kā saka pats komponists - „Latviešu estrādes mūzikā ir bijuši spilgti dueti un savu šarmu tie nav zaudējuši līdz pat mūsdienām. Daudzu gadu garumā bija tapušas dziesmas, kuru muzikālā stilistika bija brīva no kāda projekta noteiktajiem rāmjiem un pie manis nonākusī dzeja prasīt prasījās uz delverībām. Faktiski “Promenāde” - tā ir muzikāla koķetērija ar dažādiem stiliem, raksturiem un brīvības sajūta, kas mazliet pretstatā ar latviešiem raksturīgo grūtsirdību.” 

13.februārī notika Meteņdiena ,kurā piedalījās  folkloras kopas no Saldus, Brocēnu novadiem un  satikās nemateriālā kultūras mantojuma kursos. Pēcpusdienā visas folkloras kopas devās masku gājienā. Pēc masku gājiena un izdziedātām dziesmām pie kultūras un izglītības centra varēja cienāties ar siltu putru un tēju. 

Vēl pieaugušos februāra beigās priecēja izrāde “Dzejnieks, mūza un sargeņģelis”. Skatītājiem, kas ir jau solīdos gados, šis visai mazticamais notikums atsauca atmiņā kaut ko no senāk piedzīvotā, kad bija vēl jauni un  rozā brilles vēl nebija noglabātas seno atmiņu atvilktnē… 

Savukārt tiem kas atrodas vēl tikai ceļā uz brieduma gadiem , šī izrāde lika saprast , ka visās šīs pasaules ķibelēs un pārsteigumos , kā likums ir iejaukta sieviete.

Savkārt bērnus iepriecināja  jauns muzikāls detektīvs – „ Lielais noslēpums”,kurā bija pilns negaidītu notikumu un noslēpumu, kā arī cirks.

Pasākumi Brocēnu novada kultūras un izglītības centrā martā.