Kultūra

Dzejas dienu diskusija – “Vai viegli būt rakstošam?”

Pievienots: 09.10.2012

18.septembrī bibliotēkā Brocēnos novadniece Ināra Šteinberga atbildēja uz jautājumiem par jaunām iecerēm, mācībām Latvijas Rakstnieku savienības dramaturģijas meistardarbnīcā un fotogrāfiju izmantošanu grāmatas “Vasaras karaliene”.

Brocēnos pulcējās lasītāji, kuri tuvāk vēlējās iepazīties ar savu novadnieci un tās literāro darbību. Vai viegli ir rakstīt lugas? Un izdot grāmatas? Un kas par to maksā? Vai rakstnieks saņem honorārus? Klausītāji vēlējās uzzināt gan par to, kā rodas idejas jauniem darbiem, gan arī praktiskas lietas par grāmatu izdošanu. Uzzinājām, kā  Ināra Šteinberga  ieguva Rakstnieku savienības stipendiju dramaturģijas meistarklasei un kas iestudēs tur uzrakstīto lugu. Interesanta izvērsās pasākuma otrā daļa par pasaku grāmatu ilustrēšanu, jo tajā varējām salīdzināt dažādas fotogrāfijas, no kurām notikusi  grāmatas “Vasaras karaliene” ilustrāciju izvēle. Bija neparasta izdevība rokās paturēt nākamās grāmatas maketu. Tā būs pasaka par māsām Peonijām.

Brocēnu bibliotēkā Ināra Šteinberga ir biežs viesis. Daudzi no bibliotēkas aktīvistiem seko viņas galerijām interneta vietnē Opens external link in new windowwww.draugiem.lv

Lasītāju vēlējums savai novadniecei – lai nākamajā gadā viņas grāmatu izstāde mūsu bibliotēkā būtu divas reizes plašāka!