Kultūra

Brocēnu teātris spoguļojas XIV Latvijas amatierteātru salidojumā Alūksnē

Pievienots: 01.08.2019

No 19.-21.jūlijam Alūksnē notiku amatierteātru Dziesmu svētki  jeb XIV Latvijas amatierteātru salidojums Alūksnē. Šādi salidojumi notiek reizi piecos gados un tie ir paši nozīmīgākie amatierteātru svētki. Brocēnu teātris šados svētkos piedalījās jau 4.reizi, pēdējās divas reizes jau vairs ne tikai kā salidojuma dalībnieki vien, bet arī ar tiesībām izrādīt savu izrādi. Šoreiz festivāla ietvaros Brocēnu teātris izrādīja Ādolfa Alunāna joku lugu “Seši mazi bundzenieki”. Izrāde tika izrādīta jaunlaicenes estrāde, pulcējot kuplu skatītāju loku un saņemot sirsnīgas ovācijas un atzinīgus vārdus no izrādes skatītājiem.

                Patīkams bija arī kāds atgadījums gājiena laikā. Tātad – ejam teatralizētajā gājienā. Alūksnieši bija parūpējušies, lai gājiena dalībniekiem nebūtu skumji un tāpēc vairākās vietās, ielas malā, gājiena dalībniekus sagaidīja dažādi kolektīvi ar saviem priekšnesumiem. Tā kādas ielas malā skaisti dzied folkloras kopa, uz vienu brīdi, folkloras kopa pārtrauc savu dziedāšanu, sāk sačukstēties un pēkšņi atskan : “Hei, Brocēni, sveiciens Brocēniem, mēs te no Jaunlaicenes.” Bijām patiesi priecīgi, ka mūsu izrādes skatītāji, pamanīja mūs lielā, gandrīz 2000 cilvēku gājiena dalībnieku vidu. Šis mazais uzsauciens sildīja teātra dalībnieku sirdis, sajūta bija tāda, it kā mēs būtu satikuši senus, mīļus draugus, tas nekas, ka tikai rīta pusē iepazītus.

                Tagad, līdz nākošajam salidojumam pēc pieciem gadiem, mūsu sirdis sildīs patīkamās atmiņas, gan par festivāla pasākumiem, gan par kopā būšanu, gan par senu draugu satikšanu, gan teatrālo sadziedāšanos nakts vidū, kas tika uzņemta ar ovācijām. Iespaidu un jauku atmiņu būs ilgam, ilgam laikam. Un par to, ka mums bija iespēja tur būt, spoguļoties, parādīt sevi, paskatīties citus un izbaudīt katru salidojuma mirkli, Brocēnu teātris saka lielu paldies Brocēnu novada kultūras un izglītības centra sirsnīgajiem darbiniekiem un Brocēnu novada pašvaldībai! PALDIES!