Kultūra

Biedrības VPDK LETI īstenotais projekts foto izstāde „LETIEM-15”

Pievienots: 30.01.2019

Izveidojot foto izstādi „LETIEM-15” no vidējās paaudzes deju kolektīva esošo un bijušo dejotāju personīgiem arhīviem, deju kolektīvs vēlējās parādīt piedzīvoto laiku arī citiem pagasta iedzīvotājiem un viesiem, lai popularizētu tautiskās dejas, saglabātu vēsturisko vērtību un tautisko deju tradīcijas arī turpmāk.

Izstādē ir skatāmas vairākas fotogrāfijas, no koncertiem dažādās norises vietās, aizkulisēs, kopīgiem saviesīgiem pasākumiem, tverot mirkļus un sajūtas, cilvēku un emocija 15 gadu garumā.


Fotogrāfiju apkopošana bija darbietilpīgākais process, kurā Daiga Plaude pavadīja laiku kopā ar bijušajiem dejotājiem uzklausot emocionālus un amizantus stāstus par pagājušajiem laikiem, ar kuriem labprāt vēlāk dalījās. No privātiem arhīviem tika iegūtas vairāk kā 10 000 bildes, no kurām Daiga Plaude izveidoja fotogrāmatu, kas palildināja foto izstādi. Fotogrāmatas katrā lapušu atvērumā ir vērojamas vienas sezonas fotogrāfijas ar dažādiem notikumiem, kopā atlasot 150 blides.


Projekta vadītāja kopā ar dejotājiem izstādē  izveidoja 3 statīvus saulītes formā, katram kolektīva vadītājam savs statīvs. Saulītes vidū  ir vadītāja foto, uz stariņiem ir izvietotas viņu vadīšanas laikā uzņemto foto mirkļu kolāžas. Kopā tika izstādītas 25 bilžu kolāžas. Īpašu vietu ieņēma spogulis ar uzrakstu „Jaunākais VPDK LETI dejotājs”- tādejādi iedrošinot ikvienu dejot gribētāju pievienietos VPDK „LETI” pulciņam. Foto izstādes noskaņas radīšanai papildus tika atskaņota LETU 15 gadu laikā izdejoto deju mūzika, tādejādi it kā iedzīvinot fotogrāfijas un skatītājos rosinot atmiņas vai fantāzijas lidojumus.


Izstādes atklāšanā pirms VPDK LETI dzimšanasdienas koncerta vadītāji: Baiba Feidenfelde, Dzintars Kaksis, Lāsma Krama pastāstīja par spilgtāko piedzīvojumu viņu vadīšanas laikā. Izstādē sapulcējās esošie, bijušie dejotāji  un draugu kolektīvi, visa vakara garumā, neformālā gaisotnē, pie izstādes stendiem bija vērojami smaidi, ķiķināšana un pat asaras par patīkami piedzīvoto.  


Liels paldies visiem dejotājiem, kas iesaistījās projekta īstenošanā un koncerta organizēšanā.

 

Foto izstāde „LETIEM-15” skatāma līdz 19.02.2019. Blīdenes kultūras namā 

 

Projekta vadītāja : Inga Treimane-Šulce

Foto: Lauris Rinmanis