Jaunatne

Iespēju laboratorijas

Pievienots: 21.11.2018

    Šā gada oktobra mēnesī Eurodesk reģionālie koordinatori -  Rudīte Muraševa un Ēvalds Kārkliņš vadīja izglītojoši- informatīvus pasākumus “Iespēju  Laboratorijas”, kuri norisinājās Brocēnu pilsētā, Brocēnu novada jauniešu centrā ‘’KOPĀ’’ un Brocēnu vidusskolā.

  Pasākumi notika kampaņas "Time to move" ietvaros. Kampaņa “Time to move” ir Eiropas informācijas tīkla jauniešiem Eurodesk organizēta akcija, kas ik gadu oktobrī iepazīstina jauniešus ar iespējām doties uz ārvalstīm un piedalīties starptautiskos projektos, iepazīt Eiropu vai iegūt labu pieredzi nākotnei

  Pavisam notika 3  pasākumi, kuru laikā jauniešiem bija iespēja uzzināt par akciju “Time to move”,  programmām “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, Eiropas Solidaritātes korpuss, par tīklu Eurodesk  un Eiropas jaunatnes portālu. “Iespēju laboratorija 1” notika 9.oktobrī – tās laikā jaunieši piedalījās pilsētas trasītē un dažādās vietās meklēja atbildes uz uzdotajiem jautājumiem - Brocēnu pašvaldības bibliotēkā, Attīstības nodaļā, Jauniešu centrā “Kopā”. “Iespēju laboratorija 2” bija informatīvs – sadraudzības pasākums ar Jaunlutriņu jauniešu centra jauniešiem – tas notika 19. un 20.oktobrī, dalībnieki vēl padziļinātāk uzzināja par jauniešu apmaiņām un Eiropas Brīvprātīgo darbu, kā arī paši veidoja nelielas dāvaniņas ar Time to move logo. “Iespēju laboratorija 3” – informatīvs seminārs - notika 30.oktobrī Brocēnu vidusskolā, kura laikā jaunieši ne tikai uzzināja par dažādām iespējām, bet arī paši izstrādāja iespējamo projektu idejas.  

   Šajos informatīvajos pasākumos tika iegūtas priekšstats,  ka Saldus un Brocēnu novadu jaunieši jau ir izmantojuši šo programmu sniegtās iespējas, tas nav nekas neiespējams un nākotnē tā ir iespēja arī citiem.

Pasākumus “Iespēju Laboratorijas” organizēja Saldus jauniešu dome “Es un mēs” sadarbībā ar Brocēnu novada Jauniešu centru “Kopā”. 

Pasākumu koordinatore - Rudīte Muraševa