Jaunatne

“Esi radošs – #RadiLikumu!”

Pievienots: 19.02.2019

Vēlamies informēt, ka atlikusi vēl nedēļa, kad var pieteikties Tiesībsarga organizētajam konkursam “Esi radošs – #RadiLikumu!”.

Par godu Bērnu tiesību aizsardzības konvencijas ratificēšanas 30 gadu jubilejai tiesībsargs organizē īpašu konkursu bērniem un jauniešiem. Konkursa galvenais uzdevums ir izstrādāt Bērnu tiesību aizsardzības likumu bērniem un jauniešiem draudzīgā valodā. Tiesībsargs sagatavojis arī ļoti vilinošu balvu – braucienu uz AHHA centru Tartu, Igaunijā.

Konkursa galvenais mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu izpratni par bērna tiesībām Latvijā un izstrādāt Bērnu tiesību aizsardzības likumu bērniem un jauniešiem draudzīgā valodā. Konkursā ietverti divi galvenie uzdevumi: izstrādāt bērniem draudzīgā valodā Bērnu tiesību aizsardzības likuma pantus un vienu no bērna tiesībām atspoguļot arī radošā darbā.

Konkursā var piedalīties 7., 8., 10. un 11. klašu skolēni ar kādu no skolas skolotājiem kā komandas vadītāju. Ir noteiktas divas klašu grupas - 7., 8. un 10., 11- un katrai no tām tiek iedalīti savi likuma panti, kas jāpārveido. Galvenā konkursa balva katrā klašu grupā ir pilnībā apmaksāts brauciens uz AHHAA zinātnes centru Tartu, Igaunijā. Otrās un trešās vietas ieguvēji no katras klašu grupas saņems atzinības rakstus un piemiņas balvas no Latvijas Republikas tiesībsarga. Tāpat tiesībsargs var izvirzīt īpašās veicināšanas balvas (piemēram, atraktīvākajai komandai).

Komandām konkursam jāpiesakās līdz 24. februārim un darbi jāiesūta līdz 7. aprīlim. Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti 7. maijā un jau 28. maijā uzvarētāju komanda dosies braucienā uz AHHA zinātnes centru. Konkursa nolikums atrodams tiesībsarga mājas lapā (http://www.tiesibsargs.lv/news/lv/tiesibsargs-izsludina-konkursu-berniem-un-jauniesiem-esi-radoss-radilikumu), kā arī pievienots pielikumā.

Komandu var pieteikt apmeklējot saiti https://ej.uz/RadiLikumu.

Mēs būtu ļoti pateicīgi, ja šo informāciju izsūtītu visām vispārējās un profesionālās izglītības iestādēm un skolotājiem (ja tas iespējams) jūsu pašvaldībā. Tāpat priecāsimies, ja konkursu aktualizēsiet savā mājas lapā un sociālo tīku kontos, ja tādi ir. Pielikumā pievienojam konkursa vizuālos materiālus – plakātu un baneri.

 

Ar cieņu,

Laura Bagātā

Konsultante komunikācijas un starptautisko attiecību jautājumos

Latvijas Republikas Tiesībsarga birojs

Tālr.: 67201414

E-pasts: laura.bagata@tiesibsargs.lv

Mājas lapa: http://www.tiesibsargs.lv