Izglītība

Zaļās jostas tīrai Latvijai radošais konkurss “Stilīgi audzēkņu radīti iepirkuma maisiņi”

Pievienots: 28.03.2019

Es sāku ar sevi tīrai Latvijai! Tas ir mūsu skolas moto visiem-gan pašiem mazākajiem, gan pašiem lielākajiem! Mēs esam Ekoskola un esam pārliecināti, ka tīru Latviju mēs radām paši ar savu rīcību un domām.

Pirmsskolas jaunākā jauktā grupiņa šogad iesaistījās Zaļās jostas rīkotajā konkursā “Stilīgi audzēkņu radīti iepirkuma maisiņi”.

Konkursa mērķis bija  motivēt bērnus un jauniešus videi draudzīgai rīcībai ikdienā, parādīt, ka ikviens no mums var ietekmēt plastmasas iepirkuma maisiņu patēriņa samazināšanos, tādējādi samazinot apkārtējās vides piesārņojumu ar plastmasas atkritumiem.
Pirmsskolēnu uzdevums bija izgatavot videi draudzīgu iepirkuma maisiņu.

Mazie pirmsskolēni radoši darbojās un radīja “Somu grozu”, no otrreiz lietotām auduma strēmelēm, kuras ieguva no T krekliem, kurus vairs neizmantoja. “Soma grozs” sastāv tikai no mezgliem. 

Kāpēc tieši šāda izvēle?  Lai veicinātu bērnu izpratni par otrreiz lietojamiem materiāliem, attīstīt prasmes mezglu siešanā.

“Somu grozu” mazie pirmsskolēni prezentēja skolas bērniem pirmdienas līnijā. Pirmsskolēni paši kā soma tapa, kā tika sieti mezgli un kā šī soma tiks izmantota.

 

Informāciju sagatavoja:

Sniedze Birgere

Remtes pamatskolas pirmsskolas pedagogs