Izglītība

Veselīga uztura akcija “Labu apetīti un labu veselību!” Brocēnu vidusskolā

Pievienots: 25.04.2019

Veselīga uztura akcija notika no 9.-16.aprīlim Brocēnu vidusskolā. Tajā iesaistījās 118 skolēni no 7.-.12.klasei. 

7.a klasē notika nodarbība par veselīgu uzturu – Ēdiens kā zāles. Skolēni paši jau iepriekš meklēja informāciju dažādos uzziņas avotos, kā arī aptaujāja savus ģimenes locekļus, lai noskaidrotu veselīgus un ārstnieciskus produktus. Skolēni sadalījās grupās un katrai grupai bija sava tēma: garšaugi, dārzeņi, augļi, tējas… Ar grupas veikumu skolēni iepazīstināja klasesbiedrus, iesaistījās aizraujošās diskusijās un atbildēja uz jautājumiem.

  8.b klases skolēniem 9. aprīlī bija interesanta nodarbība „Vai sportisti ēd citādāk?” - kopā ar mūsu skolas 12.a klases skolēnu, talantīgu sportistu Ansi Grišānu. Ansim ir nozīmīgi starptautiski sasniegumi airēšanas sportā. Viņš daudz uzmanības pievērš savai ēdienkartei, zinātniski pētnieciskā darba ietvaros ir pētījis veselīga un sabalansēta uztura nozīmi, kā arī to kādam ir jābūt uzturam pie ievērojamām fiziskām slodzēm. Skolēni klausījās ar interesi un uzdeva jautājumus, kopā veidoja vēlamo ēdienkarti sportistam.

  9.aklases nodarbības tēma bija „Bioloģiskā pārtika? Bioloģiskā pārtika!”. Pēc informācijas analīzes un darba lapu aizpildīšanas skolēni daudz diskutēja, jo viedokļi bija atšķirīgi. Savu viedokli pārliecinošāk spēja aizstāvēt tie, kuri nopietnāk bija iedziļinājušies problēmas izpētē. Nodarbības galvenais mērķis tika sasniegts – skolēni ieguva jaunu informāciju, kuru varēs praktiski pielietot dzīvē un viņiem radās interese par šo jautājumu uzzināt vēl vairāk.

  Akcijas noslēgumā Brocēnu vidusskolā viesojās uztura speciāliste Lolita Neimane. Interesanti un aizraujoši lektore stāstīja par mītiem un patiesību uztura zinātnē, uzsvēra cukura kaitīgo ietekmi uz cilvēka organismu. Fotogrāfijās uzskatāmi varēja vērot, ka it kā veselīgajos jogurtos ir liels daudzums cukura. Lektore iepazīstināja ar uzticamiem informācijas avotiem, kuros var gūt zinātniskos pētījumos balstītu informāciju. Vienkārši un saprotami tika stāstīts par sabalansēta uztura nozīmi un iespējām kā savu ēdienkarti padarīt veselīgāku. 

Akcijas koordinatore: A.Zepa

Pasākums notiek projekta ESF projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/086 “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Brocēnu novadā” ietvaros