Izglītība

Izrāde “Riekstkodis un es”

Pievienots: 20.02.2019

30. janvārī Brocēnu vidusskolas 6.a un 6.b klases skolēni projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros devās uz VEF Kultūras pili Rīgā, lai apmeklētu vienu no pēdējā laika inovatīvākajām muzikālajām izrādēm “Riekstkodis un es”. Izrāde pārsteidza ar “dzīvās  mūzikas” izpildījumu, horeogrāfiju, animāciju un sarežģītām jaunām tehnoloģijām. Visiespaidīgākais bija muzikālais sniegums – pianiste Aleksandra Dariesku spēlēja ļoti lielu muzikālu skaņdarbu, tas bija vienreizēji. Balerīna Dezirē Belanteina uzstājās aiz caurspīdīga, gandrīz neredzama auduma ekrāna. Uz šī ekrāna tika projicēti digitāli animācijas tēli, kas dejoja kopā ar balerīnu. Tas radīja pārsteidzoši dzīvu un reālu klātbūtnes efektu. Mums visiem bija sajūta, ka animētie tēli ir patiesi dzīvi.

Roberts no 6.b klases atzīst, ka šī izrāde bija neparasta,  un ļoti vēlas apmeklēt klasisko baletu “Riekstkodis”, lai salīdzinātu, kura tad no izrādēm būs labāka.

Elīza no 6. b klases atzina, ka izrāde ļoti patika:”Man ļoti patika, bija ļoti interesanti paskatīties, kā īsta balerīna dejo kopā ar animācijas tēliem.”

Evelīna no 6.a klases  teica: “Ļoti laba izrāde, taču es būtu priecīgāka, ja tur dejotu vairāk dejotāju. Nebiju sajūsmā par digitālo ekrānu, laikam esmu klasiskā baleta cienītāja.”

Savukārt Annija no 6.a klases teica tā: “Neteikšu, ka izrāde man patika, uzskatu, ka tā nebija piemērota mūsu vecumam, pārāk garlaicīga.”

Linda no 6.b klases: “Noteikti noskatīšos multfilmu par Riekstkodi, lai labāk izprastu.”

Miķelis no 6.b klases: “Kā balerīna tik sinhroni mācēja nodejot kopā ar animācijas tēliem? Droši vien ir ieguldīts milzīgs darbs! Sākumā es pat nesapratu, ka uz skatuves bija ekrāns un balerīna dejo aiz ekrāna.”

Secinājām, ka šīs animēta baleta izrādes stāstā ir daudz kopīga ar P.Čaikovska “Riekstkoža” sižetisko līniju, jo abi šie darbi aicina izmantot iztēli, cerēt, strādāt un nekad nepadoties, apliecinot to, ka brīnumi notiek tad, ja esi neatlaidīgs un patiess savās sirds domās un cerībās. 

Brocēnu vidusskolas skolotājas Maija Golubeva un Oksana Visocka