Izglītība

Brocēnu novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde „Varavīksne” realizē projektu

Pievienots: 02.05.2019

Brocēnu novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde „Varavīksne” pateicoties nodibinājuma „SCHWENK Iespēju fonds” izsludinātajam  projektu konkursam Saldus un Brocēnu novadā ir guvusi finansiālu atbalstu projektam „Bērnu fiziskā attīstība caur rotaļu prieku”. 

Brocēnu novada pirmsskolas izglītības iestāde „Varavīksne” savu darbību uzsākusi 1998.gadā. Iestādi apmeklē bērni ar valodas un jauktiem attīstības traucējumiem, kuriem ir paredzētas sporta nodarbības. Labvēlīgos laika apstākļos sporta nodarbības tiek organizētas iestādes teritorijas sporta laukumā. Iepriekš sporta laukums bija aprīkots ar dažādiem vingrošanas elementiem, taču vingrošanas elementi gadu gaitā nolietojās, zaudēja savu funkcionalitāti un atbilstību drošām, bērnu attīstības veicinošām sporta aktivitātēm. Šo iemeslu dēļ vingrošanas elementi tika demontēti. 

Ar nodibinājuma „SCHWENK Iespēju fonds” atbalstu 2015. gadā tika izveidots videi un veselībai drošs, bērnu fizisko attīstību veicinošs, mūsdienīgs, viegli aprīkojams sporta laukuma segums, kas piemērots visām vajadzībām un vecuma grupām. 

Sadarbībā ar nodibinājuma „SCHWENK Iespēju fonds” 2018./2019. mācību gadā izglītības iestādē tiek realizēts projekts „Bērnu fiziskā attīstība caur rotaļu prieku”. Projekta mērķis: veicināt bērnu ar īpašām vajadzībām fizisko attīstību, attīstot līdzsvara izjūtu un koordināciju, aprīkojot PII „Varavīksne” rotaļu laukumus ar līdzsvaru attīstošām un koordināciju veicinošām rotaļu laukumu iekārtām.

Projekta ietvaros ir iegādātas un uzstādītas līdzsvara sajūtu veicinošas un koordināciju attīstošas iekārtas: līdzsvara dēlis – Čūska, līdzsvara dēlis – Mazais aplis, šūpoles balansieris. Projekta ietvaros paredzēts sadarboties ar fizioterapeiti Elīnu Vītoliņu. Fizioterapeite sadarbībā ar sporta skolotāju R. Grišāni demonstrēs līdzsvara vingrojumus uz uzstādītajām iekārtām, attīstot līdzsvara sajūtu bērniem. Tas palīdzēs koordinēti veikt kustības, justies droši, pasargās no traumām, veidos staltu stāju un pārliecību par sevi. Labs līdzsvars iet roku rokā ar spēcīgu jostasvietas muskulatūru. Uzstādītās iekārtas  ļaus ikdienā organizēt fizisko aktivitāšu dažādību sporta nodarbībās, kas savukārt bērniem nodrošinās pilnvērtīgu fizisko attīstību.


Informāciju sagatavoja Ingera Neimane, 

PII „Varavīksne” vadītājas vietniece izglītības jomā