Jaunumi

Remtes pamatskolai pašiem sava siltumnīca!

Pievienots: 12.10.2018

Šogad Remtes pamatskolai aprit desmitais gads, kopš mums ir piešķirts zaļais karogs. Ekoskolas aktivitātes un mācību stundas (dabaszinības, mājturības, matemātikas u.c. stundas) bieži notiek ārpus telpām - dabā. Darbošanās ārpus klases un, apgūstot rūpes par dabu, ir ieguvums. Lai aktīvāk darbotos un izzinātu, kas notiek dabā, tika realizēts projekts "Mazo rociņu dārziņš", kuru atbalsta Cemex Iespēju fonds, projektu īstenoja Remtes pamatskolas skolotāja Māra Lagūne. Tā rezultātā tika iegūta ekosiltumnīca, kas ir videi draudzīgāka, noderīga visiem vecumposmiem, kā arī tā būs ilgtermiņam, nevis viena projekta ietvaros. Pavasarī jau skolēni varēs paši sēt, stādīt, kopt, mācīties un baudīt savus darba rezultātus pateicoties arī darbarīkiem, kas tika iegūti projekta ietvaros.

            Esam ļoti priecīgi, ka projekta ietvaros 7. septembrī notika pasākums “Tēvu diena”. Šajā dienā tēti, kas varēja ierasties, palīdzēja projekta ietvaros uzbūvēt siltumnīcu. Tas bija liels piedzīvojums, jo precizitāte un skrūvēšanu prasīja lielu pacietību. Pēcpusdienā ši projekta ietvaros bērni tika iepriecināti ar spēlēm, rotaļām un aktivitātēm svaigā gaisā. Tas bija tik aizraujoši, ka nemanījām, kā paskrien laiks. Pēc lielās rotaļāšanās bērni iepazinās ar dažādiem dārza darba rīkiem un centās saprast, kādiem nolūkiem tie nepieciešami. Ar lielu azartu, katrs no bērniem uzlīmēja Cemex Iespēja fonda un Remtes pamatskolas logo.

            Projekta ietvaros tika īstenotas vēl divas izzinošas lekcijas. Pirmā “No sēkliņas līdz dārzenim”, kuru palīdzēja organizēt Remtes pagasta biedrība “Ideju Kalve”. Bērniem tika pastāstīts kā senajos laikos audzēja dārzeņus, augus, kā sēja un vāca lielos kartupeļu laukus. Par to kā mājās jau var vispirms sēklas izdiedzēt, lai vēlāk raža būtu skaistāka un bagātīgāka. Bērniem bija jāmin dažādas sēklas, kuram dārzenim tas pieder, kā arī jāuzmin pēc smaržas un izskata, kas tas ir par augu. Lekcijas beigās visi kopā devāmies uz garšaugu Venēras labirintu, ko īstenoja pati biedrība – Ideju Kalve.

Otra informatīvā lekcija - “Iepazīstam atšķirību starp pašu audzētu un ievestu no ārvalstīm”, kurā skolēni izzināja atšķirību starp pašu, audzētu dārzeņi / augli un veikalā nopērkamu. Veicām eksperimentu ar āboliem, degustējām, pētījām, salīdzināja pašu audzētu un veikalā nopērkamu.

Šajā saulainajā, smiekliem piepildītajā rudenī esam kopā paveikuši lielu darbu, kas būs ilgtermiņa ieguldījums skolai. Tās tiešām bija saules piepildītas dienas, iesākoties zeltainajam rudenim. Liels paldies visiem, kuri palīdzēja realizēt Ekoskolas idejas.