Jaunumi

Projekta Plenērs „Industriālā māksla Brocēnos”

Pievienots: 06.08.2018

Plenērs norisinās Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Latvijai - 100” atbalstu

No 5.08. – 11.08. Brocēnos notiks Plenērs Industriālā māksla Brocēnos. Projekta Plenērs „Industriālā māksla Brocēnos” mērķis ir izveidot un izvietot no betona veidotus mākslas objektus Brocēnu novadā.

Mākslas objekti tiks izvietoti Brocēnos un Blīdenes pagastā – kā dāvana Latvijas valsts simtgadē, veidojot priekšstatu - katrs esam Latvija un katram ir nozīme Latvijas veidošanā.

Aprīlī Brocēnu novada iedzīvotāji tika aicināti iesniegt savas skices un idejas betona skulptūru veidošanai, un darba grupa izlēma attīstīt Blīdenes pagasta iedzīvotājas Kristas Bergas ideju - skulptūrās atveidot Brocēnu novada simbolu - ūdensrozi. Aicinājām pieteikties māksliniekus plenēram - skulptūru vienojošā tēma - “Ūdensrozes stāsts”. Plenērā darbojas 4 mākslinieki – Kristaps Andersons, Zigmunds Bielis, Agnese Rudzīte-Kirillova un Inta Berga. Skulptūru karkasi jau tiek veidoti. Brocēnos mākslinieki darbojas vecajā Pasta ēkā. Arī bērni un jaunieši var praktizēties betona veidošanā no 5.08. – 10.08. no plkst.17.00 – 19.00 Brocēnu Kultūras un izglītības centrā “Ripo auto telpās”.

Skulptūru izvietošana notiks 10.08. un atklāšana 11.08. – kopā ar Simtgades zaļumballes ieskandināšanas - iedejošanas dalībniekiem.

Projekts notiek ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Latvijai - 100” un SIA CEMEX atbalstu. Projekta īstenotāji ir Brocēnu novada pašvaldība sadarbībā ar Brocēnu Kultūras un izglītības centru un Brocēnu Jauniešu centru „Kopā”.

Vairāk bildes šeit: Opens external link in new windowhttp://www.broceni.lv/novads/galerija/?no_cache=1&tx_wbgallery_pi1%5Balbum%5D=75

 

Projekta vadītāja Rudīte Muraševa