Jaunumi

“Mazo pēdiņu svētki” Brocēnos

Pievienots: 14.09.2018

Brocēnu novada pašvaldības domes  priekšsēdētāja Solvita Dūklava 8. septembrī jau astoto reizi Brocēnu novada kultūras un izglītības centrā aicināja jaunākos novada iedzīvotājus kopā ar ģimeni apmeklēt Jaundzimušo sveikšanas pasākumu. Tas tiek dēvēts arī par “Mazo pēdiņu svētkiem”. Tika ielūgta 41 ģimene, bet pasākumu apmeklēja 27 ģimenes ar jaundzimušie, kuri reģistrēti un deklarēti Brocēnu novada teritorijā laika posmā no 2018. gada 1. janvāra līdz 30. jūnijam.

Solvita Dūklava ģimenēm vēlēja veselību, negurstošu dzīvesprieku un baudīt ik mirkli savu bērnu dzīvēs, kā arī spēju novērtēt ģimenes sniegto mīlestību un rūpes vienam par otru, uzsverot, ka nekas nav svarīgāks par ģimeni. Viņa pateicās visiem, kuri atrada laiku un iespēju, lai apmeklētu pasākumu.  

Šoreiz Brocēnu novada pašvaldība saru ķemmīšu vietā izvēlējusies dāvināt koka kastīti, uz kuras vāka atēlota Brocēnu novada kartes kontūra ar katra bērniņa vārdu un pēdiņu nospiedumu tajā vietā, kur bērns deklarēts. Uz kastītes vāka novēlējums - “Labākās atmiņas dzimst Brocēnu novadā”. Kastītē Solvitas Dūklavas vēstule ar labiem novēlējumiem un grabulis ar bērna vārdu un latviešu spēka zīmēm katram mazajam par piemiņu. Grabuli darinājušas Brocēnu meitenes no “Labo raganiņu bodes”. Meitenes, liels Jums paldies par atsaucību un kvalitatīvu darbu! Domāju, ka arī mazulīši to novērtēs. 

Sirsnīgs paldies Brocēnu novada tautas lietišķās mākslas pulciņa “Madaras” dāmām par tradīcijas saglabāšanu un neiztrūkstoši sarūpētajām dāvanām jaundzimušajiem – ar mīlestību un labām domām adītas zeķītes un zābaciņi dažādās krāsās un rakstos, lai mazajiem ķipariem nesaltu pēdiņas ne vasarā, ne ziemas aukstajos mēnešos. No lielā piedāvājuma klāsta vecāki paši varēja izvēlēties bērniņam zeķītes, kuras, viņuprāt, bērniņam derētu vislabāk. Paldies jums, čaklās un radošās dāmas! 

Pasākumā noskaņu radīja mākslinieki Sīlinda Gercāne un Guntars Grablovskis, izpildot dažādas bērnu dziesmas. 

Sveicieni un laba vēlējumi tiem bērniņiem un viņu vecākiem, kuri neieradās pēc  dāvaniņas, esat laipni gaidīti to saņemtBrocēnu novada Dzimtsarakstu nodaļā!

Nākamie “Mazo pēdiņu svētki” gaidāmi 2019. gada ziemā, kad aicināsim bērniņus, kuri dzimuši laikā no 2018. gada 1. jūlija līdz 31. decembrim. Ceram uz tikpat lielu apmeklētāju pulciņu! Uz tikšanos! 

Informāciju sagatavoja Zane Sergejeva

Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja