Jaunumi

Iepazīstam Ventspili

Pievienots: 14.09.2018

Gada garumā gaidīts notikums bija ekskursija Brocēnu novada iedzīvotājiem ar īpašām vajadzībām. Šoreiz devāmies iepazīt Ventspili. Ventspils TO Neredzīgo biedrības priekšsēdētājs Mārtiņš Zvaigzne atsaucās mūsu vēlmei iepazīt pilsētas vides pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti un iespējām veselīgi pavadīt brīvo laiku.

Tikām laipni sagaidīti biedrības īpašumā, no kurienes tālāk devāmies ekskursijā pa Ventspili. Piejūras parkā apvienojām patīkamo ar lietderīgo, jo interesi radīja no jūras izceltie kuģu enkuri un to vēstures stāsti. Pamanījām Mazbānīša nesteidzīgo gājumu… Tomēr mūsu mērķis bija izmēģināt parkā izvietotos āra trenažierus vai praktizēt nūjošanu.  Tas radīja patīkamu relaksēšanos pēc brauciena autobusā. Spirgtais jūras ūdens un vējš bija brīnišķīgs veldzējums karstajai vasaras dienai. Ventspili iepazinām arī kuģojot pa Ventu ar kuģīti “Hercogs Jēkabs”, pat līdz pašiem jūras vārtiem.

Mārtiņš Zvaigzne rosināja apskatīt strūklaku “Fregate “Valzivs””, kura ieguvusi godalgu Amerikā un kuras tuvumā būvējas jaunā Ventspils mūzikas vidusskola.

Atgriežoties biedrības īpašumā, tikām sagaidīti ar ābeļdārzā klātu galdu un auksto zupu. Savukārt mēs cienājām ar pašu ceptajām saldajām maizītēm, kuras palīdzēja izcept biedrības “Ciecere” dalībnieces Daina Šķēle un Tatjana Kitčenko.

Pārrunājām ikdienas gaitas un plānus. Apskatījām rokdarbnieču veikumu – pērļotas rotas un citus darbiņus.

Šobrīd jau zinām, ka Ventspils TO Neredzīgo biedrības pārstāvji 19. septembrī viesosies pie mums Brocēnos.

Pateicoties autobusam, kas aprīkots ar paceļamu platformu, braukt ekskursijā bija iespējams arī cilvēkiem ratiņkrēslos. Sirsnīgs paldies, SIA “Sabiedriskais autobuss” šoferim, par uzmanību un atsaucību ekskursijas laikā!  

Ekskursija  notika ESF projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/086 “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Brocēnu novadā” ietvaros.

 

Informāciju sagatavoja Brocēnu Dienas centra vadītāja Daina Sadretdinova.