Jaunumi

Pasākums „Matemātika dabā”

Pievienots: 12.07.2019

Meža skolā pavasarī darba netrūkst! 14.maijā Brocēnu vidusskolā pulcējās 1.-2.klašu skolēnu komandas no novada skolām. Ežuks ar saviem draugiem aicināja saskatīt apkārtnē matemātikas gudrības un mudināja risināt dažādus praktiskus uzdevumus. Zaķēns un Ežuks darbojas arī ESF projektā „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”, tādēļ jāmācās izmantot jaunās tehnoloģijas. Komandām bija gan jānofotografē ģeometriskās figūras dabā, gan jāprot izmantot elektroniskie svari. Lai pārvarētu šķēršļu joslu bija ne tikai jāatrisina pareizi izteiksmes, bet arī jāatrod noteiktā augstumā karodziņš ar pareizo rezultātu. Pie viltīgās lapsas varēja izmēģināt laimi makšķerēšanā. Katrai izvilktai zivtiņai bija skaitlis, kuru summu noteica katra komanda kopīgi.

Matemātika ir visapkārt, un to saredzēt aicināja putniņi un pelīte skaitļošanas takā. Pelīte Garastīte pārbaudīja bērnu zināšanas par debespusēm, ģeometriskām figūrām, varavīksnes krāsām un sasaistīja ar matemātiskām darbībām. Vārna Klāra aicināja izveidot ģeometriskas figūras. Burtnīcā ar zīmuli un lineālu to izdarīt ir vienkāršāk! Bet komandas atbalsts un kopīgs darbs palīdzēja! Katra komanda no pasākuma ieguva balvu- kliņģeri cipariņa formā. Šoreiz mazajiem matemātiķiem tika uzdots arī mājas darbs. Dāvinātais cipars jāpārvērš un jāuzzīmē neparastā tēlā. Lai veicas!

 

Projekta koordinatore Brocēnu vidusskolā Vivita Ķezbere

 

 

Pasākums tiek organizēts ESF projekta Nr. 8.3.2.2/16/I/001 “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” projekta ietvaros.