Jaunumi

Latvijā izsludināta ārkārtas situācija saistībā ar COVID- 19 vīrusa izplatīšanos

Pievienots: 13.03.2020

Ministru kabinets ārkārtas sēdē ceturtdien, 12.martā, pieņēma lēmumu izsludināt visā valsts teritorijā ārkārtējo situāciju, nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot koronavīrusa "Covid-19" izplatību. Par atbildīgo iestādi darbību koordinācijai ir noteikta Latvijas Republikas Veselības ministrija.

Ņemot vērā Covid-19 izraisīto situāciju pasaulē un arī iespējamos riskus Latvijā, valstī tiek izsludināta ārkārtējā situācija no 12. marta līdz 14. aprīlim.

Lai ierobežotu vīrusa izplatību, šajā laikā tiks īstenoti vairāki piesardzības pasākumi, tostarp no 13. marta mācību process visās izglītības iestādēs norisināsies attālināti.
Tāpat ārkārtējās situācijas laikā tiek pārtraukti treniņi, sacensības un mēģinājumi kultūrizglītības, sporta un interešu izglītības programmu ietvaros.
Lai apmeklētu pirmsskolas izglītības iestādi, vecākiem no 13. marta šajā iestādē ir jāiesniedz rakstisks apliecinājums par to, ka bērns un ģimene nav apmeklējuši Covid-19 skartās valstis, nav bijuši saskarsmē ar Covid-19 saslimušajiem vai kontaktpersonām. Šajā apliecinājumā jābūt arī norādītam, ka vecākiem nav iespēju citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu. Brocēnu novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs ir sagatavotas iesnieguma veidlapas.

Publiskie pasākumi Brocēnu novada pašvaldības administratīvajā teritorijā tiek pārcelti. Informācijai par konkrētiem datumiem un pasākumiem sekot līdzi Brocēnu novada mājas lapā www.broceni.lv

Aicinām iedzīvotājus izmantot iespēju nepieciešamos pakalpojumus saņemt elektroniski vai zvanot pa tālruni.

Portālā Latvija.lv pieejami vairāk nekā 700 e-pakalpojumi, turklāt lielu daļu no tiem pilnībā var pieteikt un saņemt elektroniski bez nepieciešamības doties klātienē uz iestādi. Īpaši tas attiecas uz dažādu pabalstu pieteikšanu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā, dzīvesvietas deklarēšanu, dažādu izziņu saņemšanu no valsts reģistriem. Tieši tāpat elektroniski var nosūtīt iesniegumu jebkurai iestādei, arī Brocēnu novada pašvaldībai.

Valstī noteiktās ārkārtējās situācijas dēļ informējam, ka Brocēnu novada pašvaldības visas iestādes, kā arī bibliotēkas, jauniešu centri, sporta halles publiskā slidotava, novada kultūras iestādes no 13. marta nepieņem apmeklētājus klātienē, komunikācija notiek attālināti. 

Brocēnu novada pašvaldības administrācija strādā ierastajā kārtībā, bet aicina iedzīvotājus izmantot iespēju nepieciešamos pakalpojumus saņemt elektroniski vai zvanot pa tālruni: 63807300.

Iedzīvotājus aicinām sekot līdzi jaunākajai informācijai Brocēnu pašvaldības mājas lapā. 

Ministru kabineta Rīkojums par Ārkārtas stāvokļa izsludināšanu pieejams šeit: Initiates file downloadMK Rīkojums par ārkārtas stāvokļa izsludināšanu

Ministru kabineta apstiprinātais rīkojums Par ārkārtējas situācijas izsludināšanu paredz sekojošo: Initiates file downloadDokuments

Opens external link in new windowPraktiski ieteikumi izglītības iestādēm un vecākiem par Covid-19

Opens external link in new windowAktuālā informācija par COVID-19 pieejama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā

Brocēnu novada pašvaldība

Neskaidrību gadījumā, lūdzam zvanīt pa tālruni:

Brocēnu novada pašvaldības administrācija: 63807300 vai rakstīt uz e-pastu: pasts@broceni.lv

Brocēnu novada pašvaldības izpilddirektors Tālivaldis Bērtulsons, T: 20600022

Blīdenes pagasta pārvalde: Ligita Berga, T: 29358799

Remtes pagasta pārvalde: Krišjānis Valters, T: 26338243

Gaiķu pagasta pārvalde: Inga Dreija- Uzule,  T: 29198001

Sociālais dienests: Vineta Frīdmane, T: 26169048

Brocēnu novada kultūras un izglītības centrs: Antra Rokole, T: +371 29339614