Jaunumi

Brocēnu pilsētas svētku pirmā diena

Pievienots: 29.06.2019

Brocēnu novada pirmā svētku diena aizvadīta godam. Ieskandinājām "Latvisko dziesmu festivālu", kurā ar atraktīviem priekšnesumiem piedalījās aktīvie Brocēnu iedzīvotāji. Šogad Latvisko dziesmu festivālā 1. vietu ieguva Liene Melle ar dziesmu "Tava sirds". 

Pēc Latviskā dziesmu festivāla izdzīvojām Vētras burvību un burvestību Brocēnu Vecajā estrādē.

Pēc V. Šekspīra lugas "Vētra" motīviem un iespaidiem tapa vietai pielāgots iestudējums - performance. Šī izrāde tapa Latvijas valsts simtgades projekta “Latvijas stāsti Šekspīrs satiek Blaumani” ietvaros.

Cilvēks, vara, dzimtene, svešums, ideālā pasaulē Brocēnos.

Lai arī Šekspīrs savu darbu “Vētra” ir radījis vairākus gadsimtus atpakaļ, šajā darbā paustās idejas vēl joprojām ir aktuālas un dzīvas. Nodevība, maldi, kas šķiet patiesība, vilšanās, bet visam pāri mīlestība un piedošana. Performancē Šekspīra teksti mījās ar pašu Brocēnu un Saldus cilvēku patiesiem dzīvesstāstiem un notikumiem. 

Izrādē piedalījās aktieri no Brocēnu teātra, Saldus Tautas teātra un vietējām kopienām. Performancē piedalījās arī vīru koris “Brocēni”. 

Režisore Ilze Bloka, Mārtiņš Gūtmanis, režisore- horeogrāfe Eva Kronberga, režijas konsultants Jan Willem van den Bosch (UK) un producente Zanda Strogonova.

Foto: Andrejs Sergejevs

Vairāk bildes:

Latvisko dziesmu festivāls: Opens external link in new windowGalerija

Iestudējums- performance: Opens external link in new windowGalerija